КАФЕДРА ОЕУФ

Братішко Юлія Сергіївна  завідувачка кафедрою, доктор фармацевтичних наук, професор

Освіта. Закінчила Національний фармацевтичний університет (2004 і 2005) за спеціальністю «Економіка підприємства» (дипломи з відзнакою), під час

навчання нагороджена стипендією Президента України, Національний фармацевтичний університет (2020) за спеціальністю «Менеджмент» (диплом з відзнакою).

Трудова діяльність. Лаборант кафедри економіки підприємства НФаУ (2004-2005), старший лаборант кафедри економіки підприємства НФаУ (2005), аспірант кафедри економіки підприємства НФаУ (2005-2008), під час навчання в аспірантурі нагороджена стипендією Кабінету Міністрів України, викладач кафедри економіки підприємства НФаУ (2005-2009), доцент закладу вищої освіти кафедри управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ (2009-2023), професор закладу вищої освіти кафедри управління та забезпечення якості у фармації (2023), з 2024 року завідувач кафедри організації, економіки та управління фармацією Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації Національного фармацевтичного університету.

Наукова робота. Захистила кандидатську дисертацію під керівництвом проф. Посилкіної О. В. на тему: «Управління трудовим потенціалом промислових фармацевтичних підприємств в умовах впровадження міжнародних стандартів якості» (2009), кандидат фармацевтичних наук (2009). У 2012 році присвоєно вчене звання доцента. У 2021 р. захистила докторську дисертацію на тему: «Теоретичні та практичні підходи до управління системою соціальної відповідальності у фармації» (2021), доктор фармацевтичних наук (2021). У 2023 році присвоєно вчене звання професора.

Напрямки наукової діяльності пов’язані з управлінням фармацевтичним персоналом, управлінням соціально відповідальною діяльністю суб’єктів

фармацевтичного ринку, побудовою концептуальної моделі соціальної відповідальності фармацевтичного бізнесу, управлінням ризиками соціально

відповідальної діяльності, проєктуванням професійного стандарту для посади «менеджер (управитель) із соціальної та корпоративної відповідальності»,

удосконаленням державного регулювання соціальної відповідальності фармацевтичного бізнесу в Україні, розвитком соціального партнерства та

формуванням засад сталого розвитку вітчизняних фармацевтичних компаній, формуванням системи соціального репортингу.

Навчально-методична робота. Приймала активну участь у п’яти акредитаціях спеціальностей (2018) і освітніх програм (2023) НФаУ. Є членом робочої групи освітньо-професійної програми «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом». Виконує навчальне навантаження з «Управління та економіки фармації»; «Організації і управління фармацією»; «Організаційно-економічних аспектів діяльності фармацевтичних закладів», «Організаційно-економічних питань системи забезпечення населення товарами аптечного асортименту», «Управління фармацевтичними закладами: практики сталого розвитку». Автор і співавтор 1 національного підручника, 14 навчальних посібників, 8 монографій, в т.ч. 2 одноосібних, 9 науково-методичних рекомендацій, понад 50 навчально-методичних рекомендацій, понад 200 тез доповідей конференцій різних рівнів, понад 100 наукових та фахових статей у вітчизняних та закордонних виданнях, 10 термінів фармацевтичної енциклопедії.

Громадська діяльність. Член громадської організації «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «Cum Deo», член Української асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (УАРМБО), член громадської наукової організації «Міжнародний центр з розвитку науки і технологій».

Нагороди. Стипендія Президента України (2004), стипендія Кабінету Міністрів України (2006), Почесна грамота Харківської міської ради (2023).


КАФЕДРА ОЕУФ

Адонкіна Вікторія Юріївна кандидат фармацевтичних наук, доцент, викладач кафедри,

відповідальна за інформаційну підтримку сторінки кафедри.

Освіта. Закінчила Національний фармацевтичний університет у 2006 році. а здобула кваліфікацію «провізор» зі спеціальності «Фармація», у 2020 році – з відзнакою магістратуру Національного фармацевтичного університету за спеціальністю «Освітні, педагогічні науки» та здобула кваліфікацію «викладач університетів та вищих навчальних закладів». Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук зі спеціальності 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація захистила у 2014 р. , має сертифікат відповідно до Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти англійської мови С1 The ITEP від the United States-Based Academic Credentials Evaluation Institute for its accuracy and reliability Level on the ITEP Academic-Plus Exam (2020 р.)., сертифікат міжнародного стажування за програмою наукової та педагогічної взаємодії «Organization of didactic process, educational programs, innovative technologies and scientific work in Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University» (Nowy Sacz, Poland).

Трудова діяльність. Період з 2005 р. по 2007 р. присвятила практичній діяльності у фармацевтичній галузі на посаді фармацевта, а після закінчення інтернатури – провізора. З 2007 р. по 2014 р. працювала на кафедрі управління та економіки фармації Донецького національного медичного університету ім. М. Горького на посаді викладача, а з 2014 р. по 2015 р. в. о. доцента. У 2009 році вступила до аспірантури без відриву від виробництва на кафедру фармакоекономіки НФаУ. У 2014 році успішно захистила кандидатську дисертацію на тему: «Науково-практичне обґрунтування оптимізації витрат на лікарські засоби для профілактики та лікування порушень мозкового кровообігу». З жовтня 2015 р. працює на кафедрі управління та економіки фармації ІПКСФ НФаУ на посаді старшого викладача. З січня 2024 р. і до нині – доцент ЗВО кафедри організації, економіки та управління  фармацією ІПКСФ НФаУ.

Наукова діяльність. Є співавтором понад 150 науково-методичних праць.

Напрямки наукових досліджень: дослідження напрямів впровадження оцінки медичних технологій у прийнятті рішень в системі охорони здоров’я в  Україні. Фармакоекономіний аналіз, як складова оцінки медичних технологій.  

Визнання. Почесна грамота Національного фармацевтичного університету за багаторічну, плідну, творчу співпрацю, внесок у розвиток наукового і освітнього потенціалу Університету, кафедри управління та економіки фармації ІПКСФ та з нагоди 35-річчя з дня заснування кафедри (2017).

Почесна грамота Харківської обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності, значні трудові здобутки, вагомий особистий внесок у розвиток галузі охорони здоров’я та з нагоди Дня фармацевтичного працівника (2019).

Громадська діяльність. Є асоційованим членом Української асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (УАРМБО).


КАФЕДРА ОЕУФ

Артюх Тетяна Олександрівна,

методист, кандидат фармацевтичних наук, доцент

Освіта. Закінчила Національний фармацевтичний університет у 2006 році та здобула кваліфікацію «провізор» зі спеціальності «Фармація», у 2020 році – з відзнакою магістратуру Національного фармацевтичного університету за спеціальністю «Освітні, педагогічні науки» та здобула кваліфікацію «викладач університетів та вищих навчальних закладів». Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук зі спеціальності 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація захистила у 2012 р.   Має сертифікат IELTS™ рівня Upper intermediate (B2) з володіння англійської мови, сертифікат Internacional Shool of Facilitalion/ Londz University of Social Sciens in cooperation with Central European Academy Studies end Certifications за проходження післядипломного курсу з підвищення кваліфікації фасилітації в освіті та тренер в освіті від, сертифікат міжнародного стажування за програмою наукової та педагогічної взаємодії «Organization of didactic process, educational programs, innovative technologies and scientific work in Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University» (Nowy Sacz, Poland).

Трудова діяльність. Період з 2004 р. по 2007 р. присвятила практичній діяльності у фармацевтичній галузі м. Харків на посаді фармацевта, провізора-інтерна, а після закінчення інтернатури – провізора. У 2007 році вступила до аспірантури НФаУ на кафедрі управління та економіки фармації ІПКСФ. У 2012 році захистила кандидатську дисертацію. З 2012 р. працювала на кафедрі управління та економіки фармації ІПКСФ НФаУ на посаді асистента. З 2013 р. – кандидат фармацевтичних наук. Старший викладач кафедри УЕФ ІПКСФ – з 2014 року. З вересня 2018 р. і до нині – доцент ЗВО кафедри управління та економіки фармації ІПКСФ НФаУ.

Наукова діяльність. Є автором та співавтором понад 150 науково-методичних праць, 1 базового підручника, 3 монографій, 6 навчальних планів та програм, затверджених МОЗ України, освітніх та робочих програм проходження підготовки в інтернатурі та для циклів підвищення кваліфікації спеціалістів фармації, співавтор понад 10 дистанційних курсів в системі післядипломної освіти. Має 6 свідоцтв про авторське право на твір.

Напрямки наукових досліджень, пов’язані з оптимізацією діяльності уповноваженої особи із забезпечення якості лікарських засобів; теоретичними та науково-практичними засадами адаптивного управління персоналом фармацевтичних закладів охорони здоров’я України, менеджментом у фармації, управлінням персоналом (адаптивним управлінням персоналом, організаційною культурою, адаптацією персоналу, лояльністю та залученістю персоналу),  управління часом (самоменеджмент, тайм менеджмент), фармацевтичною освітою, післядипломною освітою у фармації, педагогічними інноваційними технологіями, методологією та методичними підходами до організації освітнього процесу у фармації.

Визнання.

Експерт з акредитації кваліфікаційних центрів Національного агентства кваліфікацій (рішення Національного агентства кваліфікацій №1 протокол №3 (143) від 10 січня 2024 року).

Автор та рецензент тестових завдань ліцензованого інтегрованого іспиту Крок-3 для провізорів-інтернів спеціальностей «Загальна фармація» та «Фармація».

Подяка Національного фармацевтичного університету за активну участь у розробленні структури змісту ліцензованого інтегрованого іспиту Крок-3 для провізорів-інтернів спеціальності «Фармація» (2022).

Подяка ДНП «Центр тестування» за активну участь у розробленні структури змісту ліцензійного інтегрованого іспиту Крок 3 для фармацевтів/провізорів-інтернів спеціальності «Фармація» (2022).

Грамота громадської організації «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «Cum Deo (З Богом)»» з нагоди дня фармацевтичного працівника України за значний внесок у розвиток фармацевтичної галузі, сумлінну працю, високий професіоналізм та активну участь в громадській роботі (2022).

Почесна грамота Харківської обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності, значні трудові здобутки, вагомий особистий внесок у розвиток галузі охорони здоров’я та з нагоди Дня фармацевтичного працівника (2019).

Грамота громадської організації «Харківська обласна асоціація фармацевтичних працівників» за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, чуйне ставлення до людей з  нагоди Дня фармацевтичного працівника (2017).

Почесна грамота Національного фармацевтичного університету за багаторічну, плідну, творчу співпрацю, внесок у розвиток наукового і освітнього потенціалу Університету, кафедри управління та економіки фармації ІПКСФ та з нагоди 35-річчя з дня заснування кафедри (2017).

Громадська діяльність. З 2015 р. виконує обов’язки методиста кафедри. Член Вченої ради ІПКСФ, методичної профільної комісії з післядипломної та дистанційної фармацевтичної освіти при ЦМР НФаУ.

Є асоційованим членом Української асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (УАРМБО), Є членом Української асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції (APREI), громадської асоціації «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «Cum Deo (З Богом)»», Всеукраїнської Фармацевтичної палати, Міжнародної Фармацевтичної Федерації. Брала участь у Регіональній конференції FIP (Міжнародна фармацевтична федерація) для Європейського регіону «Надання первинної медико-санітарної допомоги: фармацевти роблять черговий прорив» за участі TPA (Турецька фармацевтична асоціація (м. Анкара, Турція).

 


КАФЕДРА ОЕУФ

Должнікова Ольга Миколаївна,

куратор циклів кафедри, кандидат фармацевтичних наук, доцент  

Освіта. У 1984 році закінчила Харківський фармацевтичний інститут та здобула кваліфікацію «провізор». Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук зі спеціальності 15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної  справи захистила у 1992 р.

 Трудова діяльність. У НФаУ працює: старший лаборант кафедри організації економіки фармації (1984-1990), асистент кафедри ОЕФ (1990-1993), старший викладач кафедри ОЕФ (1993-1998), з 1998 р. – доцент кафедри управління та економіки фармації ІПКСФ.

 Наукова діяльність. Опубліковано понад 150 друкованих науково-методичних праць. Є співавтором 9 підручників, 1 монографії, 7 навчальних посібників, 54 навчально-методичних праць.

 Напрями наукових досліджень: дослідження соціально-економічних показників закладів охорони здоров’я та управління соціальним розвитком та охороною праці аптечних закладів.

 Громадська діяльність. Є членом Громадської організації «Всеукраїнська організація апітерапевтів України» (з 2022 р.).


КАФЕДРА ОЕУФ

Зарічкова Марія Володимирівна
доктор фармацевтичних наук, професор

Освіта.

  1. Українська фармацевтична академія (1996 р.), за спеціальністю «Фармація», Присвоєна кваліфікація – провізор (С19 №005014 від 19.04.2019 р.).
  2. Українська Академія Державного управління при Президентові України (1997 р.) за спеціальністю державне управління. Присвоєна кваліфікація – магістр державного управління (АКІ №97003848).
  3. Державний аерокосмічний університет ім.Жуковського “Харківський авіаційний інститут” (2000 р.) за спеціальністю “Економіка підприємства”. Присвоєна кваліфікація – Спеціаліст з економіки (ХА №13041234 від 30.06.2000 р.).
  4. Магістр Фармації. Наукова магістратура української фармацевтичної академії, 1998 р. Спеціальність – «Організація і економіка фармації» (М19 №066254 від 19.04.2019 р., диплом з відзнакою виданий Українською фармацевтичною академією).
  5. Магістр Управління та адміністрування, НФаУ, 2021 р. Освітня програма “Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом”. Спеціальність – «Менеджмент». Професійна кваліфікація “Менеджер (управитель) з громадської охорони здоров’я” (М21 №022562 від 26.02.2021 р., диплом з відзнакою виданий Національним фармацевтичним університетом).
  6. Магістр педагогіки вищої школи, НФаУ, 2021 р. Освітня програма «Педагогіка вищої школи». Спеціальність – «Освітні педагогічні науки». Професійна кваліфікація “Викладач університетів та вищих навчальних закладів” (М21 №022406 від 26.02.2021 р., диплом з відзнакою виданий Національним фармацевтичним університетом).

Сертифікат відповідно до Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти англійської мови В2 The ITEP від the United States-Based Academic Credentials Evaluation Institute for its accuracy and reliability Level on the ITEP Academic-Plus Exam (2020 р.)., сертифікат Internacional Shool of Facilitalion/ Londz University of Social Sciens in cooperation with Central European Academy Studies end Certifications за проходження післядипломного курсу з підвищення кваліфікації фасилітації в освіті та тренер в освіті, сертифікат міжнародного стажування за програмою наукової та педагогічної взаємодії «Organization of didactic process, educational programs, innovative technologies and scientific work in Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University» (Nowy Sacz, Poland).

Трудова діяльність. З вересня 2021р. завідувачка кафедри управління та економіки фармації Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації Національного фармацевтичного університету.

Наукова діяльність.

  1. Кандидат фармацевтичних наук, 00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація, спеціалізована вчена рада Д 64.605.02 Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України. Тема дисертації: «Оптимізація зовнішньоторговельної діяльності на вітчизняному фармацевтичному ринку» (диплом ДК № 049742 від 03.12.2008 р. виданий Національним фармацевтичним університетом).
  2. Доктор фармацевтичних наук, 00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація, спеціалізована вчена рада Д 64.605.02 Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України. Тема дисертації: «Теоретичні та науково-практичні засади соціального захисту спеціалістів фармації в сучасних умовах» (диплом ДД № 007628 від 05.07.2018 р. виданий Національним фармацевтичним університетом).
  3. Доцентка кафедри управління та економіки фармації (атестат 12 ДЦ № 030683 від 17.02.2012 р. виданий Міністерством освіти і науки, молоді та спорту).
  4. Професорка кафедри управління та економіки фармації Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації Національного фармацевтичного університету (АП №003294 від 27.09.2021 р. виданий Міністерством освіти і науки).

Є автором та співавтором понад 250 науково-методичних праць, 1 базового підручника, 3 монографій, співавтор понад 10 дистанційних курсів в системі післядипломної освіти. Має 12 публікацій у реєстрі нововведень, 13 свідоцтв про авторське право на твір.

   Напрямки наукових досліджень:

  • законодавчо-нормативне регулювання роботи аптечних закладів;
  • система соціального захисту та охорони праці фармацевтичних працівників;
  • зовнішньо-економічна діяльність фармацевтичних підприємств

Визнання. Автор та рецензент тестових завдань ліцензованого інтегрованого іспиту Крок-3 для провізорів-інтернів спеціальностей «Загальна фармація» та «Фармація».

Грамота громадської організації «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «Cum Deo (З Богом)»» з нагоди дня фармацевтичного працівника України за значний внесок у розвиток фармацевтичної галузі, сумлінну працю, високий професіоналізм та активну участь в громадській роботі (2022).

Почесна грамота Харківської міської ради за багаторічну сумлінну й плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освіти і науки міста Харкова та з нагоди 100-річчя Національного фармацевтичного університету (2021).

Почесна грамота НФаУ за багаторічну, плідну, творчу співпрацю, внесок у розвиток наукового і освітнього потенціалу Університету, кафедри управління та економіки фармації ІПКСФ та з нагоди 35-річчя з дня заснування кафедри (2019).

Громадська діяльність:

  • відповідальна за розвиток дистанційного навчання в ІПКСФ;
  • член атестаційної комісії на підтвердження (присвоєння) фаху фармацевта-спеціаліста;
  • член Вченої ради ІПКСФ;
  • член трудового колективу НФаУ

Член Української асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції (APREI), громадської асоціації «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «Cum Deo (З Богом)»», Всеукраїнської Фармацевтичної палати, Міжнародної Фармацевтичної Федерації, Громадської організації «Всеукраїнська організація апітерапевтів України».


КАФЕДРА ОЕУФ

Зоідзе Діана Романівна

Кандидат економічних наук, доцент

Освіта. У 2000 році закінчила Харківський державний економічний університет за спеціальністю «Економічна теорія» та здобула кваліфікацію «економіст-викладач», у 2020 році – магістратуру Національного фармацевтичного університету за спеціальністю «Менеджмент», кваліфікація «менеджер». Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук зі спеціальності 08.09.01 – демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика захистила у 2004 р.

 Трудова діяльність. У НФаУ працює: викладач кафедри економічної теорії (2002–2005), доцент кафедри економічної теорії (2005–2011), доцент кафедри менеджменту і адміністрування (2011–2022), з 2022 р. – доцент кафедри управління та економіки фармації ІПКСФ.

Наукова діяльність. Опубліковано понад 100 друкованих науково-методичних праць. Є співавтором 5 навчальних посібників, 2 монографій, 24 методичних рекомендацій та автором статті у Фармацевтичній енциклопедії.

 Напрями наукових досліджень: соціальна економіка і політика, менеджмент фармацевтичних підприємств та аптечних закладів.

 Визнання. Почесна грамота НФаУ з нагоди 15-річчя з дня заснування кафедри  менеджменту і адміністрування (2019).

 Громадська діяльність. Є асоційованим членом Української Асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (з 2018 р.).   


КАФЕДРА ОЕУФ

Ковальська Олена Василівна

завуч, кандидат фармацевтичних наук, доцент

Освіта: У 2008 році закінчила Національний фармацевтичний університет, спеціальність – фармація, кваліфікація «провізор», 2009р. – Національний
фармацевтичний університет – «магістр фармації».

Трудова діяльність. У 2007 рік на посаді фармацевта працювала в аптеці Оржицької ЦРЛ Полтавської області, у 2008 – 2010 – на посаді провізора -інтерна та провізора у аптеках №350 та «Студентській» м. Харків відповідно.

Науковий напрямок. Під керівництвом д. фарм. н., проф. Маміної О.О. захистила дисертацію на тему «Хіміко-токсикологічне дослідження доксазозину» (2013). З 2012 року до сьогодні працює асистентом (2012 -2020), доцентом кафедри неорганічної та фізичної хімії потім загальної хімії, є співавтором понад 90 наукових публікацій, та 5 патентів на винахід. З 2018 року є докторантом кафедри загальної хімії. Експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) (з 2023 р. по тепер) за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація» та 073 « Менеджмент». Переможець та учасник гранту “NOW IDEA UKRAINE”, POLAND, June, 2022 за темою: “Флуоропротеоміка: порівняльні дослідження ефектів препаратів стабілізованих флуором».

Навчально-методична робота. Читає курси «Управління та економіка фармації», «Організація і управління фармацією». Автор і співавтор навчального посібник з гром МОН для студентів заочної форми навчання фармацевтичних вузів та фармацевтичних факультетів” (2019). 5 навчальних посібників, 5 науково-методичних рекомендацій.

Нагороди. Стипендія Президента України (2013), Почесна грамота Харківської військової адміністрації за особливі внески у розвиток молодіжної науки (2023), Подяка департаменту сім’ї, молоді, та спорту Харківської міської ради.

Громадська діяльність. Є член Української асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (УАРМБО).


КАФЕДРА ОЕУФ

Опрошанська Тетяна Віталіївна
кандидат фармацевтичних наук, доцент

Освіта: У 2005 році закінчила Національний фармацевтичний університет та здобула кваліфікацію «провізор». Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук зі спеціальності 15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія захистила у 2010 р.

 Трудова діяльність. У НФаУ працює: асистент кафедри ботаніки (2010–2015), доцент кафедри ботаніки (2015-2017), доцент кафедри якості, стандартизації та сертифікації ліків ІПКСФ, з 2021 р. – доцент кафедри управління та економіки фармації ІПКСФ.

 Наукова діяльність. Опубліковано понад 150 друкованих науково-методичних праць. Є співавтором 7 навчальних посібників, 16 методичних рекомендацій та автором статтей у Фармацевтичній енциклопедії.

 Напрями наукових досліджень: фармакогностичне вивчення лікарської рослинної сировини вітчизняної флори та створення субстанцій на їх основі.

 Визнання. Почесна грамота НФаУ з нагоди 35-річчя з дня заснування кафедри якості, стандартизації та сертифікації ліків ІПКСФ (2019), подяка Харківської міської ради (2021), грамота ГО «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «CUM DEO (З БОГОМ)» (2022).

 Громадська діяльність. Є членом Громадської організації «Всеукраїнська організація апітерапевтів України» (з 2022 р.).


КАФЕДРА ОЕУФ

Подгайний Григорій Якович

викладач

Освіта: у 1978 ріці закінчив Харківський фармацевтичний інститут та здобув кваліфікацію «провізор».

Трудова діяльність. 1978-1983 р. працював в аптечній мережі Білоцерківського району Київської області, остання посада – завідуючій аптекою №113. 1983- 2007 р. проходив службу у Збройних Силах на посадах військового фармацевта, підполковник медичної служби. З 1999 р. працюю у НФаУ: по 2008 старший викладач на кафедрі медицини катастроф та військової медицини, з 2008 р. по 2019 р. на кафедрі УЕФ ІПКСФ, 2019-2023 р. на кафедрі ПФЕ ІПКСФ, з 2024 р. викладач кафедри ОЕУФ ІПКСФ.

Наукова діяльність. Опубліковано понад 30 друкованих науково-методичних праць. Є співавтором 3 підручників, 10 методичних рекомендацій, 17 публікацій, та автором статей у Фармацевтичній енциклопедії.

Напрями наукових досліджень: військова фармація, організація постачання лікарських засобів та медичних виробів Збройним Силам України в мирний та воєнний час та населенню за надзвичайних ситуацій.


КАФЕДРА ОЕУФ

Суріков Олександр Олександрович

 кандидат фармацевтичних наук, доцент

Освіта: Навчався у Національному фармацевтичному університеті з 2000 по 2006 рр. Отримав диплом спеціаліста за спеціальністю «Фармація» (2005 р.) та магістра (2006 р.).  Закінчив Харківський бізнес коледж та отримав диплом бакалавра за спеціальністю «Менеджмент організації» (2005 р.). Закінчив Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна та отримав диплом магістра за спеціальністю «Прикладна економіка» (2012 р.).

Навчався в аспірантурі, у 2010 р. захистив дисертацію на тему «Науково-методичні підходи до удосконалення інформаційних систем у раціональному використанні лікарських засобів» за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація.

 Трудова діяльність. Співробітник НФаУ з 2009 р. – асистент кафедри організації та економіки фармації, асистент кафедри соціальної фармації (2011-2012), доцент кафедри соціальної фармації (2014-2018 рр.). Секретар екзаменаційної комісії (2015-2018 рр.) Заступник декана фармацевтичного факультету № 2 (2015-2018 рр.), декан фармацевтичного факультету №2 (2018 р.), декан факультету фармацевтичних технологій та менеджменту (2018-2019 рр.), з 01.01.2024 року – заступник директора закладу післядипломної освіти ІПКСФ.

 Наукова діяльність. Має 110 науково-методичних праць (12 статей, 98 тез доповідей, 2 Національних підручники, 7 навчальних посібників, 51 навчально-методичне видання).

 Напрями наукових досліджень: обґрунтування формування та розвитку фармацевтичної складової системи соціальної безпеки, фармацевтичне право та законодавство.

 Визнання. Почесна грамота НФаУ від 30/09/2016, Подяка Харківської обласної Ради 31/12/2018.

 Громадська діяльність.Є членом атестаційної комісії з атестації провізорів та фармацевтів при Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Харківській області, член Вченої ради НФаУ, член Вченої ради ІПКСФ. Відповідальний за організацію проведення ЄДКІ та ліцензійних інтегрованих іспитів Крок у НФаУ.


КАФЕДРА ОЕУФ

Тетерич Наталія Володимирівна

кандидат фармацевтичних наук, доцент

Освіта: Закінчила Національну фармацевтичну академію у 2001 р., отримавши диплом за спеціальністю «Фармація», кваліфікація – «провізор», Національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди у 2009 р., отримавши диплом за кваліфікацією практичний психолог. У 2011 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Наукове обґрунтування та практичне впровадження принципів та етичних норм діяльності фармацевтичних працівників». Отримала вчене звання доцента у 2015 р.

Трудова діяльність. Науково-педагогічну діяльність розпочала на посаді асистента кафедри організації та економіки фармації Національного фармацевтичного університету (2005 р.).

Наукова діяльність.  Співавтор 2 електронних посібників: «Організація фармацевтичного забезпечення населення» та «Основи економіки фармації», 17 навчальних посібників та багатьох інших навчально-методичних видань. Є співавтором більше 196 друкованих наукових праць.

Напрями наукових досліджень: Психологічні аспекти формування адаптованої соціально – психологічної моделі відносин «провізор – пацієнт /відвідувач аптеки», проблеми нормативно-правового регулювання фармацевтичної діяльності.

Визнання. Почесна грамота громадської організації «Харківська обласна асоціація фармацевтичних працівників» (2017). Грамота від президента Громадської організації «Харківська обласна асоціація фармацевтичних працівників» Черних В.П. к. фарм. н., доценту кафедри ОЕФ Тетерич Н.В. за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, чуйне ставлення до людей з нагоди Дня фармацевтичного працівника (2017 р.). Почесна грамота за багаторічну, плідну, творчу співпрацю, внесок у розвиток наукового та освітнього потенціалу Університету, кафедри організації та економіки фармації та з нагоди 65 річчя заснування кафедри (2019).

Громадська діяльність. З 2012 року виконує обов’язки помічника президента та віце-президента громадської організації «Харківська обласна асоціація фармацевтичних працівників». З 2018 р. є членом громадської організації «Харківська обласна асоціація фармацевтичних працівників».

 


КАФЕДРА ОЕУФ

Толочко Валентин Михайлович 

доктор фармацевтичних наук, професор, заслужений професор НФаУ, заслужений діяч науки і техніки України

Освіта: Освіту фармацевта здобув у Житомирському фармацевтичному училищі (1965-1968 рр.). У 1976 році закінчив Харківський державний фармацевтичний інститут за спеціальністю «Фармація», присвоєна кваліфікація – провізор. У тому ж році став аспірантом Всесоюзного науково-дослідного інституту фармації МОЗ СРСР. Результатом плідної праці став захист кандидатської дисертації на тему «Дослідження по удосконаленню організації роботи аптек клінік» (1979 р.), далі – доцент (1985 р.). У 1982 р. отримав другу вищу освіту у Центральному інституті підвищення кваліфікації в галузі патентної роботи за спеціальністю «Патентознавство», присвоєна кваліфікація – патентознавець. Продовжив наукову діяльність і у 1988 р. захистив докторську дисертацію на тему «Наукові основи розвитку лікарської допомоги населенню на сучасному етапі», далі – професор (1990 р.). У 1993 р. закінчив Харківський інженерно-економічний інститут за спеціальністю «Маркетинг та менеджмент» та здобув кваліфікацію «менеджер».

Трудова діяльність. 1968-1969 рр. – практична робота на посаді дефектара ЦРА №16 м. Костополя Рівненської обл., а згодом – завідувача аптекою №73. У НФаУ працює з 1976 р. – лаборант-дослідник кафедри аптечної технології ліків, 1985-2021 – завідуючий кафедрою УЕФ ІПКСФ, декан ФУП (1990-1993), директор ІПКСФ (1993-2002), перший проректор НФаУ (2002-2005).

Наукова діяльність. Опубліковано понад 900 друкованих науково-методичних праць. З них 11 публікацій в виданнях, які входять до науково-метричних баз Scopus або Web of Science; 450 публікацій, які входять до переліку фахових видань; 3 підручника з грифом МОН та МОЗ України; 16 монографій; 23 навчальних посібника; 18 Свідоцтв про реєстрацію авторського права на Науковий твір; 12 публікацій у реєстрі Нововведень. Підготовлено 29 кандидатів фармацевтичних наук та 9 докторів фармацевтичних наук.

Напрями наукових досліджень: організація фармацевтичної справи, менеджмент і маркетинг у фармації.

Визнання. 2 бронзові медалі ВДНГ СРСР (1980, 1986); Бронзова медаль і Диплом ІІ ст. ВДНГ СРСР (1987 ); Диплом  ІІІ ст. ВДНГ СРСР (1980, 1986);  Свідоцтво ВДНГ СРСР (1986); Подяка Прем’єр-міністра України (2005, 2021); Почесна грамота Верховної Ради України (2005); Почесні грамоти МОЗ України (1996, 2000); Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2000); Почесні грамоти МОЗ України (1996, 2000); Почесні грамоти МОЗ України та Фармацевтичної Асоціації України (1998, 2000, 2001); Почесна грамота від Об’єднання організацій роботодавці медичної та мікробіологічної промисловості України (2000); Почесна грамота Харківської облгосадміністрації (1996, 2003, 2010, 2012, 2016); Почесна грамота Головного Управління МВС України в Харківській області (2008); Грамота Громадської організації «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «CUM DEO» (2022); Почесна грамота Харківської міської ради (2004); Почесна відзнака НФаУ (2005); Почесні грамоти ректората ХФІ, УкрФА, НФАУ (1986, 1988, 1991, 2000, 2005, 2010, 2015, 2018, 2020, 2021); Відмінник охорони здоров’я СРСР (1990); заслужений професор НФаУ (2005); заслужений діяч науки і техніки України (2007).

Громадська діяльність. Член спеціалізованої ради НФаУ зі спеціальності 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація; член апробаційної ради НФаУ; член Вченої ради НФаУ; член Вченої ради ІПКСФ; член ПК «Фармація» НАМН і МОЗ України; член проблемної комісії «Фармація» НФаУ.