400х300

Цикл тематичного удосконалення «ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ» (ФАРМАЦЕВТИ)

Тривалість: 2 тижні (2,5 кредити ЄКТС, 75 годин)

Мета циклу: набуття нових та удосконалення раніше набутих професійних компетентностей, а також професійним спрямуванням загальних компетентностей в рамках підвищення кваліфікації спеціалістів фармації за організаційно-економічними аспектами діяльності фармацевтичних закладів та їх структурних підрозділів на фармацевтичному ринку.

Цикл призначений для працівників фармацевтичних закладів з вищою фармацевтичною освітою (які мають другий (магістерський) рівень вищої освіти відповідно до Національної рамки кваліфікацій за попередньо-здобутою освітою за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація).

Коротка анотація до циклу: Програма циклу тематичного удосконалення «Організаційно-економічні аспекти діяльності фармацевтичних закладів» передбачає розгляд низки актуальних тем, необхідних для ефективного здійснення професійної діяльності працівників фармацевтичних закладів з вищою фармацевтичною освітою.

До програми включені практичні питання управління фармацевтичним сектором та фармацевтичними закладами, окремі аспекти ліцензування фармацевтичної діяльності, а також відпуску та забезпечення контролю якості лікарських засобі та медичних виробів. Цікавим для фахівців фармації буде розгляд економічних та правових питань здійснення фармацевтичної діяльності, зокрема, щодо оподаткування та кредитування аптечних закладів,  регулювання трудових відносин в них. Програмою передбачено вивчення тем, які спрямовані на вирішення проблем психологічної стійкості в умовах війни, позначення стереотипів за ознакою статі на психоемоційному добробуті дівчат і хлопців, жінок і чоловіків та проведення просвітницьких заходів з вищезазначених питань для населення України, а також питань медичної інформатики та інформаційних технологій з метою розвитку цифрових компетентностей діючих та майбутніх працівників охорони здоров’я, тощо.

Програма циклу (основні напрямки):

  • Управління фармацевтичним сектором галузі охорони здоров’я та фармацевтичними закладами. 
  • Ліцензування фармацевтичної діяльності.
    • Правове регулювання трудових відносин у фармацевтичних закладах.
    • Аналіз і планування господарської та фінансової діяльності аптечного закладу.
    • Оподаткування та кредитування аптечних закладів.
  • Психологічна стійкість (резилієнтність) спеціалістів фармації в умовах війни 
  • Інформаційні технології та кібербезпека. 

Контролюючі заходи – вхідний, поточний контроль та іспит у формі комп’ютерного тестування.