Цикл ПА «Аналітично-контрольна фармація»

 Тривалість циклу: 156 годин (1 місяць)

 Мета циклу. Набуття та вдосконалення професійних компетентностей відповідно до вимог кваліфікаційних характеристик другої, першої та вищої кваліфікаційних категорій зі спеціальності «Аналітично-контрольна фармація» з метою атестації на відповідну кваліфікаційну категорію.

Цикл призначений для провізорів-спеціалістів, які готуються до атестації на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії зі спеціальності «Аналітично-контрольна фармація».

Про цикл. Програма передатестаційного циклу містить шість курсів, які є відносно самостійними частинами програми. Це: якість, стандартизація та сертифікація ліків, фармакогнозія, фармацевтична технологія, організація і управління фармацією та додаткова програма зі спеціальної підготовки. До програми включені актуальні питання забезпечення якості лікарських засобів синтетичного та природного походження, організаційно-управлінські аспекти діяльності фармацевтичних закладів, імплементації належних практик, фармакотехнологічних аспектів у створенні, виробництві, зберіганні та застосуванні лікарських засобів. Цікавим для фахівців фармації буде розгляд питань забезпечення якості лікарських засобів та фітопрепаратів, організаційних засад системи охорони здоров’я, сучасних тенденцій розробки та виробництва ліків, актуальних питань фармацевтичної опіки.

Програма циклу (ключові теми):

Державна система забезпечення якості лікарських засобів

Внутрішній порядок обігу лікарських засобів на фармацевтичних підприємствах

Сучасний стан і перспективи використання лікарських рослин

Основи організації охорони здоров’я

Реалізація стандартів належної практики зберігання лікарських засобів

Актуальні питання сучасної фармакології

Організація невідкладної медичної допомоги в екстремальних ситуаціях

Контролюючі заходи – базовий, поточний контроль та тестовий іспит. Успішне складання іспиту передбачає: вища кваліфікаційна категорія – 95 % правильних відповідей, перша – 85 %, друга – 80 %.