Спеціалізація зі спеціальності «ФАРМАЦІЯ» (АСИСТЕНТИ ФАРМАЦЕВТІВ)
Тривалість: 2 місяця (10 кредитів ЄКТС, 300 годин)
Метою здобуття спеціалізації є набуття нових та розвиток загальних і професійних компетентностей (за трудовою дією або групою трудових дій), необхідних для ефективного та якісного здійснення практичної діяльності на посаді асистента фармацевта, отримання знань, умінь і навичок для надання фармацевтичної допомоги населенню України з дотриманням вимог та положень, визначених стандартами та законодавством України.
Передумови спеціалізації: диплом бакалавра за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація за освітньою програмою «Фармація» (6 рівень Національної рамки кваліфікацій) / диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста) за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація за освітньою програмою «Фармація» (5 рівень Національної рамки кваліфікацій) / диплом фахового молодшого бакалавра за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація за освітньо-професійною програмою «Фармація» (5 рівень Національної рамки кваліфікацій).
Коротка анотація до спеціалізації: основними завданнями програми спеціалізації є в межах відповідних професійних компетентностей набуття нових та оновлення набутих раніше знань, умінь і навичок з клінічної фармації та надання домедичної допомоги постраждалим при невідкладних станах, технології промислового та аптечного виробництва лікарських засобів, забезпечення їх якості, поглиблення вивчення чинного законодавства про охорону здоров’я та нормативні документи, що регламентують фармацевтичну діяльність.
Програма спеціалізації містить навчальні матеріли з п’яти основних курсів: «Фармацевтична технологія», «Клінічна фармація», «Управління та економіка фармації», «Якість, стандартизація та сертифікація лікарських засобів», «Фармація в умовах надзвичайних станів».
До курсу «Фармацевтична технологія» включені питання розвитку промислового виробництва лікарських засобів в Україні та світі. Інновації в галузі промислового виробництва лікарських засобів, лікарські засоби традиційних лікарських форм у сучасному асортименті аптек, фармацевтична продукція не лікувального призначення: добавки дієтичні, предмети і засоби особистої гігієни, дія чинного законодавства України по відношенню до виробництва, пакування, зберігання, відпуску, реалізації та застосування дієтичних добавок.
До курсу «Клінічна фармація» включені концепція відповідального самолікування та OTC-препарати, побічна дія лікарських засобів, класифікація побічних реакцій на лікарські засоби, фармацевтична опіка при відпуску основних груп безрецептурних лікарських засобів, особливості фармацевтичної опіки при відпуску анальгетиків-антипіретиків, нестероїдних протизапальних та седативних лікарських засобів.
До курсу «Управління та економіка фармації» включені організаційно-нормативні аспекти професійної діяльності асистента фармацевта, питання відпуску лікарських засобів та товарів аптечного асортименту з аптечних закладів та соціально-психологічні аспекти роботи в колективі аптечного закладу.
Курс «Якість, стандартизація та сертифікація лікарських засобів» містить загальні вимоги до якості лікарських засобів згідно положень Належних практик, Належні практики як гарантія збереження якості лікарських засобів протягом всього життєвого циклу. Розглядаються питання запобігання обігу та відпуску фальсифікованих та неякісних лікарських засобів та проблеми фальсифікації ліків на фармацевтичному ринку України та методи виявлення фальсифікованої та неякісної фармацевтичної продукції.
Цікавим для фахівців фармації буде розгляд забезпечення належних вимог зберігання лікарських засобів та товарів аптечного асортименту. Включені актуальні питання організація контролю термінів придатності лікарських засобів та порядок поводження з лікарськими засобами, які не підлягають подальшому використанню.
Особливу увагу приділено фармації в умовах надзвичайних станів та наданні домедичної допомоги постраждалим при невідкладних станах та за надзвичайних ситуацій.
Програма циклу:
- Фармацевтична технологія
- Клінічна фармація
- Управління та економіка фармації
- Якість, стандартизація та сертифікація лікарських засобів
- Фармація в умовах надзвичайних станів
Контролюючі заходи – поточний контроль та тестовий іспит. Успішне складання комп’ютерного іспиту передбачає 60 % правильних відповідей.
Після успішного закінчення спеціалізації проводиться атестація.