Спеціалізація «ФАРМАЦІЯ» (ФАРМАЦЕВТИ)
Тривалість: 2 місяця (315 годин 10,5 кредитів ЄКТС)
Метою здобуття спеціалізації є набуття нових та розвиток загальних і фахових компетентностей, необхідних для ефективного та якісного здійснення практичної діяльності з метою подальшого підвищення професійних знань та практичних навичок спеціалістів фармації, підтримання сучасного рівня підготовки й удосконалення їх професійної майстерності з подальшою атестацією на визначення знань та практичних навичок з присудженням звання фармацевта-спеціаліста зі спеціальності «Фармація».
Передумови спеціалізації: повна вища фармацевтична освіта та первинна спеціалізація (інтернатура) зі спеціальності «Загальна фармація»/«Фармація».
Коротка анотація до спеціалізації: основними завданнями програми спеціалізації є удосконалення загальних та фахових компетентностей, які базуються на поглибленні професійних знань, умінь та навичок зі спеціальності «Фармація» у системі післядипломної освіти щодо сучасного фармацевтичного ринку лікарських засобів, новітніх біотехнологічних та генно-інженерних аспектів, інноваційних лікарських засобів, нанотехнологій, біофармацевтичних та медико-біологічних аспектів лікарських засобів, заснованих на сучасних досягненнях фармацевтичних та медичних наук, поглиблення вивчення базових положень і тенденцій розвитку фармацевтичної галузі в Україні та інших країнах світу.
Програма спеціалізації містить навчальні матеріли з п’яти основних курсів: «Фармацевтична технологія», «Управління та економіка фармації», «Клінічна фармація», «Якість, стандартизація та сертифікація ліків», «Спеціальна підготовка».
До курсу «Фармацевтична технологія» включені питання розвитку промислового виробництва лікарських засобів в Україні та світі. Інновації в галузі промислового виробництва лікарських засобів, лікарські засоби традиційних лікарських форм у сучасному асортименті аптек, фармацевтична продукція не лікувального призначення: добавки дієтичні, предмети і засоби особистої гігієни, дія чинного законодавства України по відношенню до виробництва, пакування, зберігання, відпуску, реалізації та застосування дієтичних добавок.
До курсу «Управління та економіка фармації» включені питання огляду фармацевтичного ринку в Україні та світі та управління персоналом аптечного закладу. Заходи щодо підвищення ефективності праці.
До курсу «Клінічна фармація» включені концепція відповідального самолікування та OTC-препарати, протоколи фармацевта, побічна дія лікарських засобів, класифікація побічних реакцій на лікарські засоби, фармацевтична опіка при відпуску основних груп безрецептурних лікарських засобів, особливості фармацевтичної опіки при відпуску анальгетиків-антипіретиків, нестероїдних протизапальних та седативних лікарських засобів.
Курс «Якість, стандартизація та сертифікація ліків» містить загальні вимоги до якості лікарських засобів згідно положень Належних практик, Належні практики як гарантія збереження якості лікарських засобів протягом всього життєвого циклу. Розглядаються питання системи якості суб’єктів господарювання фармацевтичного ринку.
Цікавим для фахівців фармації буде розгляд забезпечення належних вимог зберігання лікарських засобів та товарів аптечного асортименту.
Особливу увагу приділено фармації в умовах надзвичайних станів та наданні домедичної допомоги постраждалим при невідкладних станах.
Програма циклу:
- Фармацевтична технологія
- Управління та економіка фармації
- Клінічна фармація
- Якість, стандартизація та сертифікація ліків
- Спеціальна підготовка
Контролюючі заходи – поточний контроль та тестовий іспит. Успішне складання комп’ютерного іспиту передбачає 60 % правильних відповідей.
Після успішного закінчення спеціалізації проводиться атестація.