Шпичак Олег Сергійович
Шпичак Олег Сергійович
відповідальний за КРОК-3 на кафедрі, доктор фармацевтичних наук, професор, сертифікований тьютор

Науковий профіль:

Шпичак Олег Сергійович

відповідальний за КРОК-3 на кафедрі, доктор фармацевтичних наук, професор, сертифікований тьютор

 

Освіта. У 2000 році закінчив Національну фармацевтичну академію України, спеціальність – фармація, кваліфікація «провізор»; у 2001 році закінчив магістратуру з відзнакою, кваліфікація – «магістр фармації»; у 2022 році закінчив з відзнакою Національний фармацевтичний університет, спеціальність – освітні, педагогічні науки за акредитованою освітньою програмою «Педагогіка вищої школи», кваліфікація – ступінь вищої освіти «магістр»; у 2023 році закінчив з відзнакою Національний фармацевтичний університет, спеціальність – менеджмент за акредитованою освітньою програмою «Якість, стандартизація та сертифікація», кваліфікація – ступінь вищої освіти «магістр».

Трудова діяльність. У 2000-2001 рр. пройшов інтернатуру на базі ДКП «Аптека № 334», м. Харків. В НФаУ працює з 1994 року на посадах молодшого лаборанта (1994-1995 рр.), старшого лаборанта (2000-2001 рр.), асистента (2003-2005 рр.), доцента (з 2005-2017 рр.), професора 2017-2019 рр.). З 2006 по 2011 рр. працював вченим секретарем Технологічної комісії НФаУ при Держлікінспекції МОЗ України. У 2019-2023 рр. працював на посаді завідувача кафедри промислової фармації та економіки ІПКСФ НФаУ. З 2024 р. – по теперішній час – професор кафедри фармацевтичної технології та забезпечення якості ліків ІПКСФ НФаУ.

Навчально-методична робота. Проводить освітню діяльність на курсах підвищення кваліфікації, зокрема на циклах тематичного удосконалення «Організація фармацевтичного забезпечення та контролю якості ліків» для фармацевтів; «Організація обігу лікарських засобів у фармацевтичних закладах» для асистентів фармацевтів; «Організація виробництва, контролю якості, зберігання імунобіологічних препаратів, компонентів та препаратів донорської крові за стандартами належної виробничої практики (GMP)» для працівників центрів служби крові України; спеціалізацій «Організація і управління фармацією» та «Фармацевтична косметологія».

Наукова діяльність. «Створення стандартизованих біологічно активних субстанцій та лікарських препаратів на основі продуктів бджільництва» (номер державної реєстрації НДР 0114U000963 – керівник теми НДР з 2019 року); «Розробка складу, технології та біофармацевтичні дослідження лікарських засобів на основі природної та синтетичної сировини» (номер державної реєстрації НДР 0114U000945). Під керівництвом д. фарм. н., проф. Тихонова О.І. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук на тему: «Розробка складу та технології нового комплексного природного препарату з антимікробними та імуномодулюючими властивостями» (2005) та дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук на тему: «Теоретичне та експериментальне обґрунтування складу і розробка технології лікарських апіпрепаратів для застосування у спортивній медицині» (2016) за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація. Загальна направленість: створення лікарських засобів і впровадження їх в промислове виробництво; створення лікарських засобів на основі синтетичних і природних субстанцій; розробка складу та технології таблеток, капсул, комбінованих мазей, гелів, супозиторіїв; розробка методик якісного та кількісного аналізу лікарських засобів; розробка нормативно–технічної документації на виробництво лікарських засобів; створення науково–методичної літератури для системи післядипломної підготовки працівників фармацевтичних підприємств.
За період роботи в НФаУ на кафедрі аптечної технології ліків НФаУ (2000–2019) та кафедри промислової фармації та економіки ІПКСФ (2019–2023) брав активну участь у навчально-педагогічній, науковій, організаційній (виховній, профорієнтаційній) роботі та громадській діяльності кафедри й університету. Опубліковано близько 600 науково-методичних робіт з яких: 5 монографій, близько 300 наукових статей у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях та збірниках науково-практичних конференцій (у т. ч. понад 30 публікацій у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus та Web of Science), понад 250 тез доповідей, 25 патентів, 10 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір, 3 підручники, понад 20 навчальних посібників, 5 практикумів, 10 навчально-методичних розробок, 25 науково-методичних рекомендацій та ін.

Нагороди. Стипендія Кабінету Міністрів України (2003), Грамота Управління культури Харківської обласної державної адміністрації (2005 ); Почесні грамоти Національного фармацевтичного університету (2006, 2017); Грамота Міністерства охорони здоров’я України (2009); Почесна відзнака НФаУ із занесенням до «Золотої книги пошани» (2014); Подяка від Харківського міського голови (2018); Дипломом абсолютного переможця у номінації «Натхнення року» у категорії «Доктор наук» за результатами рейтингу науково-педагогічних працівників НФаУ 2017/2018 навчального року; Почесна Грамота Міжнародної програми «Науковець року – 2019» за підтримки НАН України та Української Федерації вчених; Грамота Української військово-медичної академії (2020).

Громадська діяльність. Вчений секретар (2013) та Голова правління (2019) Громадської організації «Всеукраїнська асоціація апітерапевтів». Дійсний член (академік) Української академії наук (2017). Член Громадської організації «Фармацевтична палата України».

Курси, які викладає:

«Організація і управління фармацією»;

«Фармацевтична косметологія»;

«Організація фармацевтичного забезпечення та контролю якості ліків»;

«Організація обігу лікарських засобів у фармацевтичних закладах»;

«Організація виробництва, контролю якості, зберігання імунобіологічних препаратів, компонентів та препаратів донорської крові за стандартами належної виробничої практики (GMP)».