Лебединець Вячеслав Олександрович
Лебединець Вячеслав Олександрович
відповідальний за медійну активність, відповідальний за наукову діяльність, доктор фармацевтичних наук, професор

Науковий профіль:

Лебединець Вячеслав Олександрович

відповідальний за медійну активність, відповідальний за наукову діяльність, доктор фармацевтичних наук, професор

 

Освіта. 1) Українська фармацевтична академія, 1999 р., Промислова фармація. Технологія фармацевтичних препаратів, інженер-технолог. 2) Національний фармацевтичний університет, 2020 р., Освітні, педагогічні науки, освітня програма Педагогіка вищої школи, викладач університетів та вищих навчальних закладів. 3) Харківський торговельно-економічний інститут Київського торговельно-економічного університету, 2021 р. Менеджмент, Торгівельний менеджмент, магістр з торговельного менеджменту.

Трудова діяльність. У 1998-2004 рр. працював на посаді лаборанта та молодшого наукового співробітника Державної науково-дослідної лабораторії з контролю якості лікарських засобів (ДНДЛ ЗЯЛЗ). З 2002 р. – асистент, з 2006 р. доцент кафедри управління якістю в фармації (з 2004 р. – кафедри управління якістю). У 2012-2015 рр. – докторант НФаУ з відривом від виробництва, за сумісництвом – доцент кафедри управління якістю. З 2015 по 2020 рр. – завідувач кафедри управління якістю. З 2020 р. (за сумісництвом) – заступник директора з якості ТОВ МНВП “АРІС” Лтд. З 2021 – професор кафедри управління, економіки та забезпечення якості НФаУ, з 2022 р. – професор кафедри управління та економіки фармації ІПКСФ НФаУ, з 2024 р. – професор кафедри фармацевтичної технології, стандартизації та сертифікації ліків ІПКСФ НФаУ.

Навчально-методична робота. Викладає курси “Управління та економіка фармації”, “Організація і управління фармацією”, “Якість, стандартизація та сертифікація лікарських засобів”, “Стандартизація в охороні здоров’я” та інші. Автор і співавтор низки навчальних посібників (зокрема, з дисциплін “Управління якістю”, “Атестація та сертифікація персоналу”, “Належні фармацевтичні практики”, “Системи управління якістю” тощо), понад 10 навчальних програм з профільних дисциплін спеціальності “Якість, стандартизація та сертифікація”, низки методичних рекомендацій (зокрема, щодо виконання дипломних і магістерських робіт, виробничого стажування й переддипломної практики студентами спеціальності “Якість, стандартизація та сертифікація” тощо). Автор оригінальних матеріалів для семінарів і вебінарів з актуальної тематики фармацевтичного профілю та менеджменту.

Наукова діяльність. З 1999 по 2002 рр. – здобувач кафедри косметології і аромології НФаУ. У 2003 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 15.00.01 “Технологія ліків та організація фармацевтичної справи” на тему “Розробка складу та технології м’якої лікарської форми з дифторантом” на дослідно-промисловій базі ЗАТ НВЦ “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод” (м. Київ); науковий керівник: д-р фарм. наук, професор Є. В. Гладух. Розроблений лікарський засіб антипсоріатичної дії “Дифторант, крем 1%” успішно пройшов клінічні випробування та був рекомендований до промислового виробництва. У 2006 р. одержав вчене звання доцента. У 2012-2015 рр. – докторант НФаУ з відривом від виробництва. У 2016 р. захистив докторську дисертацію на тему “Методологія формування систем управління якістю на підприємствах з виробництва лікарських засобів”, науковий консультант – д-р фарм. наук, професор А. А. Котвіцька. У 2019 р. одержав вчене звання професора. Є автором і співавтором понад 300 наукових, науково-методичних і науково-популярних праць, зокрема низки статей до Фармацевтичної енциклопедії, 6 наукових методичних рекомендацій МОЗ України за тематикою управління якістю у фармації, 2 монографій, 3 патентів на оригінальний лікарський засіб та понад 80 фахових статей в українських і закордонних наукових журналах.

Нагороди. Нагороджений почесними грамотами НФаУ (2015, 2016 рр.), Подякою Міністерства охорони здоров’я України (2016 р.), Почесною грамотою Харківської обласної адміністрації (2018 р.), Почесною грамотою Харківської міської ради (2019).

Громадська діяльність. З 2014 по 2020 рр. – голова робочої комісії з впровадження й підтримки функціонування системи управління якістю НФаУ, а також керівник групи внутрішніх аудиторів. З 2019 по 2021 рр. – член робочої групи з впровадження системи екологічного й енергетичного менеджменту в НФаУ. З 2008 по 2020 рр. – член редакційної колегії наукового фахового журналу “Управління, економіка та забезпечення якості в фармації”. Сертифікований аудитор та експерт систем управління якістю Органу сертифікації систем менеджменту ПРИРОСТ Української асоціації якості (УАЯ) та німецьких органів сертифікації TGA та DQS. З жовтня 2023 по березень 2024 р. – голова робочої групи з розробки стратегії управління НФаУ в умовах кризи. З 2022 р. відповідальний за медійну активність ІПКСФ НФаУ.

Курси, які викладає:
“Управління та економіка фармації”
“Організація і управління фармацією”
“Організаційно-економічні питання системи забезпечення населення товарами аптечного асортименту”
“Якість, стандартизація та сертифікація лікарських засобів”
“Стандартизація в охороні здоров’я”