
кандидат медичних наук, доцент
Науковий профіль:
Козар Валентина Вікторівна
кандидат медичних наук, доцент
Освіта. Закінчила Харківський медичний інститут (1984 р.) за спеціальністю «Гігієна, санітарія, епідеміологія».
Трудова діяльність. У НФаУ працює на постійній основі з 2015 року: доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики; 3 2024 р. доцент кафедри клінічної фармакології Національного фармацевтичного університету.
Наукова діяльність. Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Зміни складу інозітолфосфатів, клітинного метаболізму при гломерулонефриті в експерименті та клініці» зі спеціальності 14.01.02 «Внутрішні хвороби» (2000 р.). У 2007 році присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника зі спеціальності «Імунологія та алергологія». Напрямки наукової діяльності пов’язані з клінічною лабораторною діагностикою, впливом лікарських засобів на клініко-лабораторні показники. Cпівавтор 11 патентів України, 10 нововведень, 2 інформаційних листів. Була розробником ТУ на створення діагностичних тест-систем на основі латексної аглютинації (НПЛ «Науково-виробнича лабораторія Гранум»). Наукова школа: підготувала 13 магістрантів.
Навчально-методична робота. Приймала участь в якості члена робочої групи у розробці освітньо-професійної програми «Лабораторна діагностика» першого (бакалаврського рівня вищої освіти (2019). Автор та співавтор 234 наукових та навчально-методичних праць, 6 навчальних посібників, 11 патентів, 2 інформаційних листів, 10 методичних рекомендацій, 6 навчально-методичних посібників, 1 ТУ, 53 статей, які входять до переліку фахових видань, 8 публікацій в виданнях, які входять до науково-метричних баз Scopus та Web of Science. Пройшла науково-педагогічне стажування в Люблінському медичному університеті (Польща) : The international skills development «Online learning as a non-traditional form of the modern education on the example of the Moodle platform», ES № 2260/2020. /9-16 of Novenber 2020, Lublin, Republic of Poland. Пройшла науково-педагогічне стажування «Сучасний стан та перспективи розвитку медичної освіти в Україні та в країнах ЄС», 1–12 липня 2019 р. м. Люблін, Польща -150 годин.
Громадська діяльність. Відповідальна за практику інтернатури «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія. Член робочоїгрупи з розробки проєкту Концепції освітньої діяльності у сфері освіти дорослих для осіб з вищою освітою для спеціальності 224 «Технології лабораторної діагностики і лікування» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» та ОП спецілізації КЛД. Дійсний член асоціації превентивної та антиейджинг медицини. Член товариства імунологів ХМТ.
Нагороди
- Почесна грамота від ректора НФаУ «За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у справу підготовки фахівців фармації України , відданість справі , активну життєву позицію» (2020)
- Подяка Харківського міського голови за багаторічну й плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у освіту і науку міста Харкова (2021)
- Подяка науковому керівнику за значний внесок у професійне становлення майбутніх фахівців 1 Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю YOUTH PHARMACY SCIENCE (2021)
- Диплом лауреата 3 премії ім. В.Я. Данилевського за кращу роботу, представлену на двадцяті Данилевські читання (2021)