Загальна інформація про кафедру ОУЕФ ПЕРСОНАЛІЇ КАФЕДРИ

Загальна інформація про кафедру ОУЕФ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ

Навчальна робота

Післядипломна підготовка займає особливе місце в атестації спеціалістів фармації, Положення про яку затверджено наказом МОЗ України № 818 від 12 грудня 2006 р. «Про порядок проведення атестації провізорів». На сьогодні на кафедрі існують такі форми післядипломної підготовки, як: інтернатура, спеціалізація, цикли тематичного удосконалення.  Кафедра ОЕУФ проводить наступні види післядипломної підготовки: 

Для інтернів:

  1. Курс «Управління та економіка фармації» за програмою підготовки в інтернатурі за спеціальністю «Фармація».
  2. Курс «Фармація в умовах надзвичайних станів» за програмою підготовки в інтернатурі за спеціальністю «Фармація».

Для фармацевтів:

  1. Спеціалізація зі спеціальності «Організація і управління фармацією».
  2. Цикл тематичного удосконалення «Організаційно-економічні аспекти діяльності фармацевтичних закладів».
  3. Цикл тематичного удосконалення «Соціально-економічна ефективність та організація діяльності аптечних закладів в умовах надзвичайних станів».
  4. Цикл тематичного удосконалення «Управління фармацевтичними закладами : практики сталого розвитку»

Для асистентів фармацевтів:

  1. Цикл тематичного удосконалення «Організаційно-економічні питання системи забезпечення населення товарами аптечного асортименту».

Метою післядипломної підготовки спеціалістів є не лише підвищення рівня кваліфікації, а підвищення прагнення спеціаліста фармації до розвитку і самовдосконалення. На кафедрі ОЕУФ окрім традиційних видів навчання проводяться семінари, конференції, круглі столи. 

Методична робота

Для забезпечення якості післядипломної підготовки спеціалістів фармації на кафедрі постійно здійснюється методична робота. На сьогоднішній день на кафедрі за всіма освітніми компонентами створені комплекси навчально-методичного забезпечення, які містять робочі програмі освітніх компонентів, силабуси, календарно-тематичні плани лекцій та практичних (семінарських) занять, мультимедійні презентації лекцій (слайди) з освітнього компоненту, перелік теоретичних питань до підсумкового контролю; перелік теоретичних питань для самостійної роботи; перелік тестів з освітнього компоненту; пакет білетів до іспиту з освітнього компоненту, перелік практично-орієнтованих ситуацій до атестації фармацевтів-інтернів; методичних розробок до практичних, семінарських занять та самостійної роботи слухачів та інтернів. Проводяться вхідний, поточний та підсумковий контроль з використанням комп’ютерного забезпечення. Заняття проводяться у режимі реального часу з використанням дистанційних технологій.

Наукова робота

Загальна спрямованість наукових досліджень кафедри ОЕУФ – організація фармацевтичної справи, менеджмент і маркетинг у фармації. 

Основні напрями:

  1. Теоретичні та методологічні засади соціального захисту спеціалістів фармації у сучасних умовах.
  2. Наукове обґрунтування безперервного професійного розвитку спеціалістів фармації на компетентнісній основі.
  3. Теоретичні та науково-практичні засади адаптивного управління персоналом фармацевтичних закладів з роздрібної реалізації.
  4. Дослідження психологічних аспектів професійної діяльності фахівців фармації.
  5. Удосконалення функціонування системи забезпечення якості лікарських засобів на рівні фармацевтичних закладів з роздрібної реалізації.
  6. Дослідження професійної діяльності фахівців фармації в сучасних умовах.
  7. Інноваційні технології у післядипломній освіті.
  8. Організаційно-економічні дослідження товарообігу лікарських засобів на вітчизняному фармацевтичному ринку в сучасних умовах.
  9. Управління системою соціальної відповідальності у фармації.

Міжнародна діяльність

Загальна спрямованість міжнародної діяльності  кафедри ОЕУФ – обмін досвідом з питань освітньої діяльності з підготовки спеціалістів фармації, представлення результатів наукових досліджень та участь у науково-практичних заходах.