Передатестаційний цикл зі спеціальності «ОРГАНІЗАЦІЯ І УПРАВЛІННЯ ФАРМАЦІЄЮ»

 

Тривалість: 1 місяць (156 годин)

Мета циклу: визначити рівень знань та вмінь відповідно до кваліфікаційної категорії, підготувати слухача (провізора) за уніфікованою програмою навчання для надання рекомендацій на присвоєння або підтвердження другої, першої чи вищої кваліфікаційної категорії.

Цикл призначений для керівників фармацевтичних закладів (структурних підрозділів) та їх заступників, керівників Держлікслужб областей (міст) та їх заступників, керівників контрольно-аналітичних лабораторій та їх заступників, викладачів профільних кафедр вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації.

Коротка анотація до циклу:  Уніфікована програма передатестаційного циклу зі спеціальності «Організація і управління фармацією» передбачає підготовку за 6 курсами: основного – «Організація і управління фармацією» та 4 суміжних – «Фармацевтичної технології»; «Якості, стандартизації та сертифікації ліків», «Клінічної фармації», «Фармакогнозії», а також з додаткової програми – «Спеціальна підготовка». До програми включені актуальні питання сучасного стану фармацевтичного забезпечення населення України та управління фармацевтичним сектором галузі охорони здоров’я, кадрового менеджменту та системного управління фармацевтичними закладами. Цікавим для фахівців фармації буде розгляд організаційно-правових та економічно-правових аспектів діяльності фармацевтичних закладів, зокрема, щодо організації підприємницької діяльності, ліцензування, законодавчого регулювання відпуску лікарських засобів і медичних виробів з фармацевтичних закладів, управлінського обліку та правового регулювання трудових відносин. Програмою передбачено вивчення тем щодо здійснення фармакоекономічної оцінки лікарських засобів, особливостей реклами фармацевтичної продукції та фармацевтичного маркетингу й мерчандайзингу, а також сучасних ІТ – технологій.

У процесі реалізації програми також приділено увагу питанням нових технологій у фармацевтичному виробництві на основі біотехнології, забезпечення якості лікарських засобів в Україні та світі, проблемі фальсифікації ліків на фармацевтичному ринку України, стандартизації та сертифікації лікарських засобів, фітозасобів, тощо.

Програма циклу (фрагменти програми):

  • Основи організації охорони здоров’я та управління фармацевтичним сектором галузі охорони здоров’я населення.
  • Кадровий менеджмент у фармацевтичному секторі галузі охорони здоров’я.
  • Управління фармацевтичними закладами.
  • Організаційно-правові аспекти діяльності фармацевтичних закладів.
  • Економічно-правові аспекти діяльності фармацевтичних закладів.
  • Маркетинг у фармації.
  • Фармацевтична інформація та інформатика.

Контролюючі заходи – базовий, поточний контроль та тестовий іспит. Успішне складання іспиту передбачає: вища кваліфікаційна категорія – 95 % правильних відповідей, перша – 85 %, друга – 80 %.